Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Fotoğraf Makineleri

  Gerekli Bilgiler

 
  Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde) Özellikleri

Neredeyim ? : Fotoğraf Makineleri   /   Aynasız Full Frame   /   Sony


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Ürün Kodu : ILCE7M2

Öne Çıkan Özellikler

 • 24.3 Megapixel
 • Full Frame CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci
 • 5-Eksenli Titreşim Engelleyici
 • Magnezyum Alaşım Gövde
 • 3.0" LCD Ekran
 • 0.5" Elektronik Vizör
 • Fast Hybrid AF Sistemi
 • Full HD XAVC S Video
 • S-Log2 Gamma

Sony A7 II ile Her Koşulda Stabil

Sony A7 serisi ile devam etme kararını aldığında doğru bir iş yaptığının farkına varmış olmalı. Her yeni fotoğraf makinesinde kendini daha da geliştiren bir sisteme dayanan Sony A7 serisinin son üyesi ise mükemmel netliği Titreşim engelleyicisi ile sağlıyor. Gövde tasarımındaki güncel değişiklikler daha sağlam bir tutuşu sunarken ergonomikliği de Sony A7 II kullanıcılarına sunmayı başarmış. 

5 Yönlü SteadyShot INSIDE görüntü sabitleyici, elde yapılan çekimlerde bir lensteki titreşim engelleyiciden çok daha stabil fotoğraf üretmeyi ve pozlamada 5 stop telafiyi başarabiliyor. Daha net fotoğraf çekebilmesinin dışında tripod gibi sabitleştirme aparatlarına da gerek kalmıyor.

Sony, sensör olarak değişikliğe gitmese de fotoğraf kalitesine artı olarak eklenen özellikleri ile A7’den daha iyi performans sergileyebiliyor ve daha az grenlenme değeri sunabiliyor. 

Sony A7 II’yi neden almalıyım?

Sony A7 serisiyle kompakt boyutlarda  tam kare – Full Frame sensöre sahip aynasız bir fotoğraf makinesi olması en büyük avantajı. Lens çeşitliliği yönünden E mount lenslerin kalitesi zaten belli ayrıca yeni çıkan objektiflerle istenen tüm çekimleri yapabiliyorsunuz. Video çekiminde de görüntü sabitleyici’nin verdiği stabilliği daha iyi görebiliyorsunuz ve mükemmel Full HD çözünürlükte videolar yakalayabiliyorsunuz.

Kısacası Aynasız fotoğraf makinesi istiyorsanız alabileceğiniz en iyi fotoğraf makinesi A7 serisinde yer alıyor.  Yüksek megapiksel istiyorsanız A7r; 4K video çekimine yönelmek istiyorsanız A7s de düşünülebilir tabiî ki. 

Sony A7 II Tam Kare 24,3MP Exmor CMOS Sensör

Sony A7 Serisinin tamamında Tam Kare – Full Frame sensör kullanıyor. A7 II’de de bu böyle devam ediyor ve sensör boyutunun dışında çözünürlükle de pek farklılık yapmayı tercih etmemiş. Geliştirilen sensör yapısı sayesinde daha düşük grenlenme ve yüksek ISO performansı almanız sağlanmışken fotoğraf ve video kalitesinde bunu görebiliyorsunuz  50-25600 ISO aralığında kullanabildiğiniz Sony A7 II birçok değerde bir profesyonel olduğunu gösteriyor. 16-bit RAWfotoğraf işleyebilen Sony A7 II jpeg fotoğraflarda da oldukça kaliteli çıktılara sahip. 


Sony A7 II ve BIONZ X Görüntü İşlemci

Sony fotoğraf makinelerinin tüm makinelerinde kullanılan BIONZişlemcinin geliştirilmiş versiyonu olan BIONZ X, düşük ışıktaki ISO ve imaj performansının artmasını sağlıyor. Daha düşük grenlenme sunarken bunu tek başına değil Sensör ve Objektif yardımıyla bir takım oalrak başarıyor. Yüksek ISO kumlanma giderme özelliğiyle de etkili bir performans sergilerken fotoğraf üzerindeki bozulmaların da önüne geçebiliyor. 

Sony A7 II’nin 5-Eksen SteadyShot INSIDE Görüntü Sabitleyicisi

Sony, A7 serisindeki en temel değişikliği görüntü sabitleyici performansında gerçekleştirmiş. 5-eksen görüntü sabitleyici özelliği; el titremelerinde, stabil olunamayacak durumlarda sensöre karşı bir titreşim vererek dengeleyebiliyorsunuz. Düşük Enstantane değerlerinde dahil fotoğrafa herhangi bir netsizlik yansımazken diğer markalarda ve modellerde yer almayan bu özellik sayesinde de 5 stop titreşim engelleyiciye sahip oluyorsunuz.

Sony A7 II İçin Geliştirilmiş Hibrid AF

Sony Hybrid AF sistemi sayesinde her koşulda hızlı netlemeyi kullanıcısına sunuyor. 117 Faz AF; 25 Kontrast AF sistemine sahip Sony A7 II ışık koşulları fark etmeksizin çekime imkan tanıyor. 

Sony A7 II ile Full HD Video Kayıt ve XAVC S Format

Full HD 1080p video çekebilen Sony A7 II, 60p ve 50p gibi hızlara çıkabiliyor. Video kaydında manuel video pozlama kontrollerine sahip olan Sony A7 II ile videodaki ISO performansı oldukça iyi görüntüler yakalayabilirsiniz. 

Sony A7 II’nin 3.0" 1,228.8k-Nokta Hareketli LCD Ekranı

Sony A7 II, 3.0” hareketli LCD ekrana sahip. Fotoğraf ve video çekerken rahatça kullanabildiğiniz hareketli LCD ekran dikey harekete sahip ve makro fotoğraflar a da ulaşamayacağınız yerlerde fotoğraf çekerken büyük kolaylık sağlıyor. Aşağı 41° eğilebilirken yukarı hareketini ise 107° derece ile tamamlayabiliyor.

Sony A7 II’nin Mükemmel Çözünürlükteki Vizörü

0.5 "2.36M-Nokta XGA OLED Tru-Finder Elektronik Vizör’e sahip Sony A7 II, yeterli büyüklüğü sunuyor. Optik Vizör’den daha kaliteli sonuçlar alabildiğiniz modelde, canlı önizleme yaparken verdiği görüntünün aynısını kullanıcısına sunuyor. Bu da fotoğrafı çekmeden önce alacağınız sonuçları görebilmenizi kolaylaştırıyor. %100 görüntü alanı ise Üst sınıf DSLR modellerinde bile olmayan bir özellik. Çözünürlük anlamında ise kendini kanıtlamış bir vizör performansına sahip, Sony A7 II.

Yeniden Tasarlanan Gövdesi ile Sony A7 II

Dış gövdedeki değişiklikler ise dikkat çekici. El tutuşunu basitleştiren ve sağlamlaştıran dış yapı, fotoğraf çekerken beş yönlü titreşim engelleyiciyi analog olarak destekliyor. Sağlam magnezyum gövde ile sert koşullarda da rahatça kullanabildiğiniz Sony geliştirilmiş işlev tuşlarıyla da mükemmel ergonomi sunuyor. 

Sony A7 II’nin Dahili Wi-Fi Bağlantısı ve NFC Özelliği

Sony A7 II, diğer A7 modellerinde olduğu gibi Dahili Wi-Fi özelliği ve NFC cihazlarla olan bağlantısı A7 II’de de mümkün. Basit şekilde fotoğraf aktarımı ve remote control imkanınız sizi hem makine kontrollerini yaparken kolaylık sağlıyor hem de sosyal ortamda paylaşıma ve kolay fotoğraf aktarımına basitçe yönlendiriyor.

iOS veya Android mobil cihazlarla olan bağlantıyı Apple Store ya da Play Store’dan ücretsiz indirip kullanabiliyorsunuz. 

Sony A7 II Timecode

Sony A7 II çeşitli timecode ve sıkıştırma oranları(bitrate) seçenekleri sunar bu sayede gerek kendi içinde kayıt yaparken gerek HDMI ile dış bir belleğe kayıt yaparken post productionda teker teker videoları inceleyip isim vermek yerine timecode’lar sayesinde hangi videonun ne olduğunu bilirsiniz. Bu da çift kamera çalışırken senkron problemlerini ortadan kaldırmanızı sağlar.

Sony A7 II; Ayarlanabilir Renk profili ve S-Log Contrast Ayarları

Color correction için en optimize ayarları yapmanıza yardımcı olur. Kayıtta mükemmel dinamik aralığı sunarken kayıt sonrası yani post prodüksiyonda kurgucuya gamma, contrast, curve gibi ayarlarda esneklik sağlayarak kaliteli ve ayrıntılı derinlikli videolar yapılmasını sağlarve bunu S-Log2  gamma ile optimize eder.

Sony A7 II’nin Mikrofon Giriş ve Çıkışları

Sony A7 II entegre 3.5mm giriş sayesinde bir çok mikrofon ile uyumluluk sağlar. Şayet kullanıcı 3.5mm değil de XLR balanslı bir mikrofon kullanmak isterse, Sony XLR-K2M XLR adaptörü sayesinde A7 II üzerindeXLR mikrofonları da kullanarak daha kaliteli ses kaydı yapar. Bu adaptör sayesinde phantom devresine ihtiyaç duyan mikrofonlar dahi çalışır ve adaptör üzerinden giriş çıkış seviyeleri ayarlanabilir. Aynı zamanda Sony A7 II; 3.5 çıkış sayesinde ses seviyeleri ve hassas ayarları gerçek zamanlı-eşzamanlı şekilde görülür ve kusursuz müdahale sağlanır.

Sony A7 II’nin Diğer Özellikleri

 • 1) Fotoğraf Efekt Modları: Poster Efekti(Siyah-Beyaz veya Renkli), Pop Color, Retro Fotoğraf, Kısmi Renk – Partial Color(R/G/B/Y), Yüksek Kontrast Siyah-Beyaz, Oyuncak kamera, Suluboya, HDR, Minyatür Efekti, yumuşak odak, Siyah beyaz zengin ton vb kamera efektlerine sahiptir.
 • 2) Yaratıcı Stil Ayarları: Standart, Canlı, Doğal, Portre, Manzara, Gün batımı, Siyah-Beyaz, Sepya gibi yaratıcı ve otomatik ayarlara sahiptir.
 • 3) Sahne Modları: makro, Portre, manzara, Spor-Aksiyon, Gece Portre, Elde Alacakaranlık,  çekim otomatik modlarına sahiptir.
 • 4) Yüz algılama; 8 kişiye kadar yüz algılama sistemine sahiptir. Ayrıca Göz’e netleme ile hassas netlik gerçekleştirilebilir. 

Sony A7 II Kutu İçeriği

 • *Sony A7 Body
 • *Sony NP-FW Lithium-ion Pil
 • *Sony Omuz Askısı
 • *Sony NP-FW50 uyumlu Şarj Aleti
 • *Sony Body Kapağı
 • *Sony Micro-USB Kablo

 

Sony A7 II Teknik Özellikleri


Görüntü

Lens Mount

Sony E-Mount

Format

Full-Frame

Piksel

Aktüel: 24.7 Megapiksel
Efektif: 24.3 Megapiksel

Maks. Çözünürlük

24MP: 6000 x 4000

Çekim oranı

3:2, 16:9

Sensör Tipi

CMOS, 35.8 x 23.9 mm

Dosya Formatı

İmaj: JPEG, RAW
Video: AVCHD Ver. 2.0, MPEG-4, XAVC S
Ses: AAC LC, Dolby Digital 2ch, Linear PCM (Stereo)

Bit Derinliği

14-bit

Toz Önleyici

Evet

Hafıza Kart Tipi

SDXC
SDHC
SD
Memory Stick PRO Duo (High Speed)
Memory Stick PRO HG-Duo 
Memory Stick XC-HG Duo

Görüntü Sabitleme

Sensor-Shift, 5-Yönlü

 


AV Kayıt

Video kaydı

Evet

Çözünürlük

1920 x 1080: 60 fps, 30 fps, 24 fps
1440 x 1080: 30 fps
640 x 480: 30 fps

Video Formatı

XAVC S
1920 x 1080p / 60 fps (50 Mbps)
1920 x 1080p / 30 fps (50 Mbps)
1920 x 1080p / 24 fps (50 Mbps)
AVCHD
1920 x 1080p / 60 fps (28 Mbps)
1920 x 1080i / 60 fps (24 Mbps)
1920 x 1080i / 60 fps (17 Mbps)
AVCHD
1920 x 1080p / 24 fps (24 Mbps)
1920 x 1080p / 24 fps (17 Mbps)
MP4
1440 x 1080 / 30 fps (12 Mbps)
640 x 480 / 30 fps (3 Mbps)

Çekim oranı

16:9

Video Çekim Uzunluğu

29 Dakikaya kadar

Ses Kaydı

Dahili Stereo Mikrofon veya harici mikrofon ile

 


Fokus Kontrol

AF Tipi

Otomatik

AF Modu

Continuous-servo AF (C), Direct Manual Focus (DMF), Manual Focus (M), Single-servo AF (S)

Otofokus Noktaları

Faz Algılamalı: 117
kontrast Algılamalı: 25

 


Vizör/Ekran

Vizör Tipi

Elektronik

Vizör Büyüklüğü

0.5"

Vizör Çözünürlüğü

2,359,296

Vizör Göz Noktası

27.00 mm

Vizör Görüş Alanı

100%

Vizör Büyütmesi

Yaklaşık. 0.71x

Dioptri Ayarı

- 4 to +3 m

LCD Ekran

3"  Hareketli  LCD (1,228,800)

Ekran Görüş Açısı

100%

 


Pozlama Kontrolü

Iso Hassasiyeti

100-25600 (Genişletilebilir Modda: 50-25600)

Perde

Tip : Elektronik & Mekanik
Hız: 1/8000 - 30 sn, Bulb Mode

Ölçüm Modu

Merkez ağırlıklı ortalama ölçümü, çok bölgeli ölçüm, Nokta ölçüm

Pozlama Modları

Modlar: diyafram Öncelikli, Otomatik, manuel, Program Otomatik, Sahne, Perde Hızı Öncelikli, Sweep Panorama
Ölçüm Aralığı: EV -1.0 - EV 20.0
Telafi: -5 EV to +5 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps)

Beyaz Ayarı Modları

Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Renk Sıcaklığı Filtre, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Soğuk Beyaz), Floresan (Gün Beyaz), Floresan (Gün Işığı), Floresan (Sıcak Beyaz), Akkor, Gölge, Sualtı, Fotografium.com

Çekim Hızı

Up to 5 fps at 24 MP for up to 50 frames

 


Flaş

Flaş Modları

Otomatik

Doldurun

Hi-Speed Sync

Kapalı

Arka Aydınlatma

Kırmızı-göz azaltma

Yavaş Senkronizasyon

Kablosuz

Dahili Flaş

Yok

Maksimum Flaş Sync Hızı

1 / 250 sn

Flaş Pozlama Telafisi

-3 EV to +3 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps)

Flaş sistemi

P-TTL

Harici Flaş Bağlantı

Hot Shoe

 


Performans

Sürekli Çekim

Up to 5 fps

Zamanlama

10 sn, 2 sn
Çekim Sayısı 1-5

Time Lapse

Yok

Dahili Bellek

Yok

Bağlantı

1/8 "Kulaklık, 1/8" Mikrofon, HDMI D (Mikro), Mikro-USB, Çok Arayüz Terminali

Wi-Fi

Evet

 


Güç

Batarya

1x NP-FW50  Şarjedilebilir Lithium-Ion Fotografium.com Batarya Pack1020 mAh

AC Güç Adaptörü

AC-PW20 (Opsiyonel)

 


Fiziksel

Boyutlar (WxHxD)

5.0 x 3.8 x 2.4" / 126.9 x 95.7 x 59.7 mm

Ağırlık

1.22 lb / 556 g

 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Popüler Ürünler
Duracell NP-FW50 Batarya ve Harici Şarj Cihazı
Duracell NP-FW50 Batarya ve Harici Şarj Cihazı
Sony Alpha A6000 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6000 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony LCS-SC21B Dslr Çantası
Sony LCS-SC21B Dslr Çantası
Sony Alpha A6300 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 + 2470 Zeiss Lens Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 + 2470 Zeiss Lens Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 BODY Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 BODY Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 18-105G Lens Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 18-105G Lens Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony LCJ-RXB Deri Taşıma Kılıfı
Sony LCJ-RXB Deri Taşıma Kılıfı

Company : STÜDYO SONY
End Date : 20.9.2010
URL : http://www.studyosony.com/
Address :

KEP: denizmert.icoz@hs01.kep.tr

MERSİS:3782250930900017

TİCARET S.N:26875-5

ADRES:
Elmalı Kent Mh. Karaca Sk. 8/4

Telephone : 0850 333 82 82
Email Contact : info@studyosony.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza E-Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.