Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Fotoğraf Makineleri

  Gerekli Bilgiler

 
  Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde) Özellikleri

Neredeyim ? : Fotoğraf Makineleri   /   Aynasız Full Frame   /   Sony


Resimi büyütmek için tıklayınız.
    
 
Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Ürün Kodu : ILCE-7R2


Dünyanın en büyük arka plan aydınlatmalı full frame sensörlü, 42MP lik aynasız kamerası.

42MP Full-Frame Exmor R BSI CMOS Sensör    BIONZ X Image İşlemci    5 Eksenli Steady Shot Inside (Gövdede titreşim engelleme)    399 adet Faz algılamalı AF    Saniyede 5 kare çekim    4K XAVC S Video & S-Log2 Gamma    0.5″ 2.36M-Dot XGA Tru-Finder OLED EVF    3.0″ 1,228.8k-Dot Tilting LCD Monitor    ISO 102,400 ve Sessiz Çekim Modu    Wi-Fi ve NFC    Shutter titremesine kesin çözüm    A7 den %40 daha hızlı AF    Su ve toza dayanıklı magnezyum alaşım gövde    
    Sony A7R II ile İlkleri Yaşayın

    Sony’nin A7 serisini ilk duyurduğu zamanın heyecanını, Sony yine yaşatmaya devam ediyor. A7, A7R A7S ve Sonrasında A7 Mark II gibi dört farklı model ile temsil edilen bu seride sonuncu üyesi A7R II olarak duyuruldu. Önceki dört modelin hem performans hem de kalite anlamında bir bünyede toplandığını söylemek yanlış olmaz. Bunun ilk etkilerini 4K video ile A7S modelinde görmüştük ve Sony bunu yeni modeline de uygulamış. Ayrıca 42MP gibi ciddi bir çözünürlüğü de önceki modelinden almış. Gövde yapısı olarak A7 Mark II ile benzerlikler gösteren modelin 5-axis steady shot özelliği de A7 Mark II’deki sistemle aynı olarak görünüyor.

          

    Sony A7R II özellik olarak kendi sınıfının en üstünde yer alırken DSLR Modelleri de gerisinde bırakmayı başarıyor. Magnezyum alaşım gövdesi il sağlamlık konusunda ciddi bir vurgu yaparken body kalitesi A7 serisini olduğu gibi A7R II ‘yi de ön plana çıkarıyor. E Mount Full Frame bir gövde olan modelin geçmiş dönemde lens seçenekleri daha az iken şimdi birçok lensi kullanabilmesi mümkün.

    A7R II ile video konusunda ciddi bir atılım yapan Sony 4K video seçeneğini daha önceden A7S ile vermişti. Artık Full HD çözünürlükten 4K kayda tamamen geçen ve diğer modellerle birlikte önemli bir özelliği kullanıcısıyla paylaşıyor.

    Ve gelelim en önemli konuya. ISO başarımı ve yüksek megapiksel ile birlikte AF ve seri çekim hızındaki artışla birlikte performans artışı sağlanmış ve en çok önem kazanan konuları düşünmüş Sony.

    42.4 MP Exmor R BSI CMOS Sensör ve BIONZ X Görüntü İşlemci    
Sony A7R II Exmor R BSI CMOS sensör kullanıyor. Standart Full Frame boyutundaki sensörün Aynasız makinelerde hala diğer markalar tarafından yapılamadığını söylemek gerek. Modeli diğer A7 modellerinden ayıran özellik ise Sensörün 42 megapiksel çözünürlükte fotoğraf üretebilmesi. Günümüz koşullarında Aynasız makinelerde sunulan en yüksek megapiksel çözünürlüğe sahip A7R II, ISO performansında da önceki modele göre artış sağlamış. 100-25600 ISO hassasiyetinde normal şekilde çalışabilen ve bunu genişletilebilir seviyede 50-102400 ISO değerine kadar genişletebilen yapısı sayesinde düşük ışık koşullarında dha iyi sonuçlar alabilmek kolaylaşmış.

Seri çekim ve hızlı fotoğraf işleme ayrıca videoda da stabil sonuçlar alabilmek adına BIONZ X görüntü işlemcisinden vazgeçmeyen Sony, bunu başarabilen nadir modeller üretmeye devam ediyor. Saniyede 5fps fotoğrafı 42 Mp çözünürlüğü ile 22 kareye kadar çıkarabilen, 4K videoyu hafıza kartına kaydedebilen ve bunu da 100Mbps ile 4K’da 50Mbps ile Full HD çözünürlükte sunabiliyor.

5-Axis SteadyShot Görüntü Sabitleme 
Güncel fotoğraf makineleri arasında titreşim engelleyici genelde lens üzerinde olur. Bunu özellikle DSLR makinelerde görebilmekteyiz. Yalnız Sony bu konuda baştan beri gövdeye titreşim engelleyici koyarak çözüme kavuşturmuş ve bunun adını da Steady-Shot olarak koymuş durumda. Yaklaşık 4.5 adım titreşim engelleme özelliğine sahip modelin 5 yönlü titreşim engelleyici ile alanında ilk sırada olduğunu söylemek zor değil.

          

399 Faz Algılamalı AF Noktası ve Hızlı Hibrid AF Sistemi
Sony her noktasına özel olarak değindiği yeni modeli A7R II’nin AF sistemini de elden geçirmiş. Özellikle 399 AF noktası ile şu anda tek olan modelin ayrıca 25 Kontrast algılamalı Af noktasına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu kadar AF noktası hız konusunda da artış sağlamanızı kolaylaştırmış. Sadece fotoğrafta değil videoda da özellikle Hızlı Hibrid AF ile konuyu otomatik olarak takip edebilir ve çekimlerinizde netliği sağlayabilirsiniz.

          
XAVC S Format UHD 4K Video Kaydı
İlk olarak A7S ile gördüğümüz 4K Full Frame video kaydını A7R II modelinde de kullanabiliyorsunuz. Gerçek zamanlı 24fps ve 30fps hızlarında UHD 4K video kaydı alabileceğiniz A7R II, ister full frame ister süper 35 formatında çekim yapma seçeneğine sahip olabilirsiniz.

    S-Log2 Gama ile 100Mbps’yi hafıza kartına kayıt yapabiliyorken HDMI bağlantı ile de sıkıştırmasız kayıt yapabilirsiniz. A7R II modelini A7S modelinden ayıran özelliklerden birisi hafıza akrtına 4K kayıt yapabilmesi dışında ISO performansında da daha düşük bir seviye tercih edilmiş.
    Timecode ve Kullanıcı Bit Ayarları
A7R II Çoklu timecode kayıt opsiyonları sunabiliyor. Bunun haricinde HDMI üzerinden de video kaydı yapılabiliyor ve bunu yaparken sıkıştırmasız bir seçenek ile kullanıcısına yardımcı oluyor.

    Özelleştirilebilir Resim Profilleri ve S-log2 Gamma    A7RII kapsamlı özelleştirilebilir renk ve gama kontrolleri içeren video kaydı yapabiliyor ve  geniş dinamik aralık kullanma konusunda avantajlı konum sunuyor. S-Log2 Gama ile geniş bir dinamik aralık sunan ve post prodüksiyon konusunda önemli bir seçenek sunarak kolaylaştıran Sony A7R II video konusunda da önemli bir model olduğunu kanıtlıyor.

    3.0 "1,228.8k-Nokta Hareketli LCD Ekran 
Sony A7 modellerinde olduğu gibi bu modelde de 3.0” boyutunda bir LCD ekran kullanmayı tercih etmiş. 1,228k-nokta çözünürlüğü ile daha doğru referans alabileceğini bu hareketli ekran kullanım kolaylığı yönünün dışında yeterli ekran özellikleri ile kullanıcısını tatmin etmeyi başarıyor.

    0.5 "2.36M-Dot XGA OLED Tru-Finder Elektronik Vizör
Çift taraflı küresel olmayan optik elemanlardan oluşan True-Finder elektronik vizörü ile %100 kapsama alanına sahip olabilir ve %78 büyütme gibi artı özellikleri bulabilirsiniz. Zengin ton geçişleri ve renkler ile çektiğini fotoğrafın doğrudan çekilmeden önce size ulaşmasını sağlayan bu elektronik vizörü sıkça kullanacağınız kesin.

    Yeniden Tasarlanan Body, Deklanşör Düğmesi ve Kontroller
Sony A7 Mark II ile grip bölmesindeki değişiklikleri kullanıcıları tarafından sevildiğini belirten Sony bunu A7R II modeline de güncelleyerek yerleştirmiş. Daha rahat kavrama sayesinde tutuş şekliniz daha doğru olacaktır. Ayrıca bu deklanşör düğmesinin yerini de değiştirirken kontroller konusunda büyük avantaj sağlamış.

  
    Magnezyum Alaşımlı Yapı ve Sağlam Lens Mount
Önceki modellerde lens mount konusunda sıkıntıların farkında olan Sony bunu metal bayonet ile değiştirmiş. Bu da zamanla aşınmaları minimuma indirgeyerek iyi bir özellik sunmayı başarmış. Ayrıca gövde malzemesinde baştan beri kullanılan magnezyum alaşım, gövdenin sağlamlık konusunda önemli bir adım atmasını sağlamlaştırmış.

    Azaltılmış-Titreşim Obtüratör ve Sessiz Çekim
%50 daha azaltılmış olan perde titreşimleri sayesinde hem daha sessiz hem de titreşimden kaynaklı minimal bulanıklığın da önüne geçildi. Sessiz çekim ve bu tarz çekimler için 500000 gibi mükemmel bir çekim değeri veren Sony ödevine ne kadar iyi çalıştığını kanıtlamış

    Ses Girişi ve Kulaklık Jack’i
Sony A7R II Ses girişi konusunda 3.5 mm çapında bir jack kullanmış standart olan bu girişin dışında daha profesyonel ses çıkışı alabilmek için Sony XLR-XLR K2M Adaptörü ile uyum içinde çalışması sağlanmış. Ayrıca 3.5mm kulaklık girişi de bulunmaktadır.

    Dahili Wi-Fi Bağlantı ve NFC 
Diğer modellerde olduğu gibi A7R II modeli de dahili wi-fi ve NFC ile donatılmış. Fotoğraf ve görüntü aktarımı ile birlikte remote kontrol ile uzaktan  kontrol edebileceğiniz makinenizi daha ergonomik kullanmak artık daha basit olmuş.
 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Popüler Ürünler
Duracell NP-FW50 Batarya ve Harici Şarj Cihazı
Duracell NP-FW50 Batarya ve Harici Şarj Cihazı
Sony Alpha A6000 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6000 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony A7 Mark2 Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony Alpha A7R II Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi (Sadece Gövde)
Sony LCS-SC21B Dslr Çantası
Sony LCS-SC21B Dslr Çantası
Sony Alpha A6300 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 + 2470 Zeiss Lens Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi
Sony A7 Mark2 + 2470 Zeiss Lens Aynasız Full Frame Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 BODY Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 BODY Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 18-105G Lens Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony Alpha A6300 18-105G Lens Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony LCJ-RXB Deri Taşıma Kılıfı
Sony LCJ-RXB Deri Taşıma Kılıfı

Company : STÜDYO SONY
End Date : 20.9.2010
URL : http://www.studyosony.com/
Address :

KEP: denizmert.icoz@hs01.kep.tr

MERSİS:3782250930900017

TİCARET S.N:26875-5

ADRES:
Elmalı Kent Mh. Karaca Sk. 8/4

Telephone : 0850 333 82 82
Email Contact : info@studyosony.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza E-Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.